Suomen CRS-edustajat

Suomalaiset leireillä vuodesta 1946->

1946 Jouko Hirvonen, KTM, Espoo (edesmennyt)
1947 Seppo Artvirta (edesmennyt)
1948 ’49C Pertti Pesonen (edesmennyt; 1931-2005)
1949 Derek Bång, varatuomari, Nauvo
1950 Jaakko Sorvari, DI, Helsinki
1951 Anselm Hollo, kirjailija, professori, CO, USA (edesmennyt; 1934-2013
1952 Jaakko Kaurinkoski, suurlähettiläs (edesmennyt; 1934-1998)
1953 Kimmo Leimu, tutkija (JY:n Koulutuksen tutkimuslaitos), Palokka
1954 Heikki Kallio,hallintojohtaja, Helsinki
1955 Sven-Olof Lindholm
1956 Keijo Kajantie, professori, Helsinki
1958 Heikki S. von Hertzen, Kotka
1959 Olli Tarkka, varatuomari, Helsinki
1960 Tuomo Jousimaa (edesmennyt)
1962 Matti Liukkonen, Helsinki
1963 Paavo Jäppinen, johtava lääkäri, Imatra
1964 Jukka Haapasalo
1965 Tapio Lano, DI, ekonomi, Espoo
1966 Markku Huvinen, lääketiet. tohtori, ylilääkäri, Espoo
1967 Hannu Lappalainen, fil. kand., Helsinki
1969 Timo Korpio, lääketiet. lis., Valkeakoski
1970 Esa Härmälä, Helsinki
1971 Riku Helminen,Lidingö, Ruotsi
1972 Ilkka Julkunen, lääk. kir. tohtori, Helsinki
1974 Juha-Pekka Rentto, oik. tiet. tohtori, Turku
1975 Risto Luostarinen, DI
1976 Janne Kalliomäki, DI, Helsinki
1977 Niko Ruokosuo, DI, Helsinki
1978 Harri Koskiniemi,varatuomari, Helsinki
1979 Juhani Toivonen,DI, Tampere
1980 87C, 01-05—C Jyrki Kallio, VTL, sinologi, Helsinki
1981 Olli-Pekka Behm, päätoimittaja, Pori (edesmennyt)
1982 Ari Kaarakainen, varatuomari, MBA, Espoo
1983 Mika Gerlander, Espoo
1984 Henry Viheriävaara, FM, Oulu
1986 Ari Nissinen, DI, TkT, Vesilahti
1987 Janne Heino, DI, Vantaa
1989 ukka Alvesalo, DI, KTM, NY, USA
1989, 96-98C Tiina Nuotio, Helsinki
1990, 99-00C,02-CD Maria Kristiina Friman, teologian maisteri, Turku
1990, 00C Pekka Soranummi, musiikin maisteri, Hamina
1991 Sampsa Peltonen, Helsinki
1992 Raija-Liisa Komulainen, VT, OTL, Helsinki
1992C Susanna Eistola, Helsinki
1993 Jukka Ahonen, DI, Lahti
1994 Laura Korhonen, Iso-Britannia
1995 Panu-Ilari Mikkola
1996 Anna Kaukola, erikoistuva lääkäri, Helsinki
1997 Teemu Kantelinen, Helsinki
1998 Eeva Raita, Helsinki
1999 Ville-Veikko Niemelä, Helsinki
2000C, 2001E Maria Jakobsson, Helsinki
2000C Stella-Maaria Soranummi,Hamina
2001 Eero Koskio
2001E-2002E Sofia Perhomaa, Lontoo, Iso-Britannia
2002E-2003 Veera Iliev
2002 Laura Herukka, Oulu
2003 Anssi Klemetti
2003E-2004 Salla Lahtela
2003C Terhi Tammi
2003C Eero Järvinen
2004-2005 Kaisa Heikkilä
2004 Kasperi Korpelainen
2004E-2005E Veera Planting
2005E Ilona Molin
2005 Maija Laurila
2005 Onni Mustonen
2006-2007 Iina Vapaavuori
2006 Pirkka Lepola
2006E Terhi Isokuortti
2007 Sareda Kouki
2007 Tuuli-Anna Huikuri
2007-2008E Jenny Mansikkasalo
2007 Aleksi Talsi
2007-2008 Mert Sola
2008 Lyydia Vainio
2008 Daniel Sazonov
2008-2009E Katri Raudaskoski
2009E Maisa Harju
2010 Lina-Lotta Lahdenkauppi
2010 Totti Tyynilä
2011 Eero Asikainen
2011 Nadja Arvilommi
2012-2013 Emilia Laine
2013 Amanda Honkanen
2013-2014 Jasper Kosonen
2014 Sofia Huttu-Hiltunen
2014 Heta Uimaniemi
2014 Eetu Loisa
2015 Ronja Pörhö
2015 Lauri Pelttari
2016 Alba Ala-Pietilä
2016 Eetu Piilola
2016 Eeli Kettunen

 

Kirjainten selitykset: E= CRS Europe (Tanska), C= Counselor (ohjaaja), CD, Camp Director. Ei kirjainta: leiriläinen CRS Red Hook (pojat) / CRS Clinton (tytöt), NY, USA.
IMG_5065
Kuvassa Amanda ’13, Emilia ’12-’13 ja Nadja ’11
Mainokset